تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک

با ایده وب ، طراحی سایت زیبا را با قیمت مناسب تجربه کنید

تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک

مرداد ۱۸, ۱۳۹۵ مقالات طراحی سایت 0
طراحی سایت استاتیک و داینامیک

سایت های ایستا (static) سایت هایی هستند که نیاز به تغییر مداوم و بروزرسانی در آنها وجود ندارد.اینگونه سایت ها صرفا به منظور معرفی استفاده می شوند و حتی محتوای سایت نیز به ندرت بروز رسانی شده و همچنین ارائه خدمات آنلاین در سایت های استاتیک وجود ندارد.معمولا افرادی از سایت های استاتیک استفاده می کنند که نیازی به تغییر محتوای سایت ندارند و اطلاعات آن ها در طول زمان تغییر چندانی نمی کند. مثلا سایت شخصی افراد و یا شرکت های کوچک که بیوگرافی از خود و یا توضیحی درباره شرکت قرار داده اند.
هزینه طراحی سایت های استاتیک پایین بوده ولی هزینه بروزرسانی این سایت ها نسبتا گران می باشد و برای هر بروزرسانی باید با طراح وبسایت تماس گرفته شود.
سایت های پویا (Dynamic) نیاز به تغییر مرتب در اطلاعات را دارند و طبق نیازمندی سایت ،و اکثر بصورت ریسپانسیو طراحی و توسعه می یابند.هزینه طراحی سایت های داینامیک یا پویا نسبت به سایت های استاتیک زیاد بوده ولی هزینه دیگری نخواهد داشت.بسیاری از سایت های امروزی از نوع پویا یا همان داینامیک بوده چون اکثرا نیاز به بروزرسانی مداوم در سایت ها دیده می شود.
نوع دیگری از سایت های وجود دارد که نیمه پویا گفته میشود.اینگونه سایت های بصورت ایستا بوده و تفاوت آن با سایت های استاتیک فقط در ارائه برخی خدمات آنلاین مانند فروم ها و یا موارد دیگر بوده است.

سایت های استاتیک :

  • نیاز به بروزرسانی در سایت های استاتیک وجود ندارد
  • هزینه طراحی سایت پایین نسبت به سایت های پویا
  • سایت های شخصی -خدماتی – برخی شرکت ها

سایت های داینامیک :

  • نیاز مداوم به بروزرسانی در سایت های داینامیک
  • هزینه بالای طراحی سایت نسبت به سایت های ایستا
  • سایت هایی که نیاز به بروزرسانی محتوا بصورت مداوم دیده میشود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *