چرا باید سایت ریسپانسیو داشته باشیم ؟

با ایده وب ، طراحی سایت زیبا را با قیمت مناسب تجربه کنید

چرا باید سایت ریسپانسیو داشته باشیم ؟

مرداد ۱۸, ۱۳۹۵ مقالات طراحی سایت 1
طراحی سایت ریسپانسیو

ریسپانسیو(Responsive) به معنای واکنشگرا می باشد. به این معنا که طراحی سایت بطوری باشد که در صفحات مختلف و ابزارهای متفاوت مانند موبایل ها و تبلت ها سایت به درستی نمایش داده می شود، به عنوان مثال زمانی که شما از طریق گوشی موبایل یا تبلت سایت را مشاهده می کنید ساختار ظاهری سایت به گونه ای تغییر پیدا می کند که قابلیت پیمایش سایت در این ابزارها به راحتی فراهم شود. از طرفی دیگر در مانیتورهای با رزولوشن بالا نیز سایت به گونه‌ای مناسب نمایش داده می شود و به عبارت دیگر کاربران با هر ابزاری سایت شما را مشاهده کنند از محتوا و ظاهر سایت شما راضی بوده همچنین بصورت کامل از مطالب و ویژگی های سایت شما استفاده می کنند و وبگردی در سایت برای آنها بسار آسان خواهد بود.

سایت های ریسپانسیو ، به زبان ساده به سایت هایی گفته می شوند که خودشان را با شرایط وفق می دهند و برحسب ابعاد مرورگر تغییر شکل می دهند. معمولا این تغییر شکل شامل حذف و تغییر برخی از تصاویر یا اسلایدر ها ، منوها  و یا حتی برخی از صفحات یا بخش های سایت می شود.

امروزه کاربرانی که با موبایل و یا تبلت به اینترنت می روند و صفحات وب را مشاهده می کنند بشدت در حال گسترش است، تا آنجا که تعداد کاربران اینترنتی که با موبایل در اینترنت هستند از تعداد کاربرانی که با کامپیوترها از سایت ها بازدید میکنند پیشی گرفته است.

ریسپانسیو ، گامی به جلو

طراحی سایت ریسپانسیو یک تکنولوژی رو به جلو است.بدین منظور که شما سایت خود را با جدیدترین گوشی ها و تکنولوژی های موجود در بازار تطبیق داده و بدین وسیله میتوانید گامی بزرگ در طراحی یک سایت بدون نقص داشته باشید و همچنین شما با طراحی سایت ریسپانسیو طبق الگوریتم های موتورهای جستجو جلو رفته که اینکار میتواند تاثیر بسزایی در بهینه سازی سایت شما و افزایش ترافیک کاربرانی که با گوشی های هوشمند وارد سایتتان میشوند داشته باشد.

شما در تصویر زیر میتوانید کاملا با یک سایت ریسپانسیو (واکنش گرا ) آشنا شوید .

طراحی سایت ریسپانسیو

بهینه شدن برای موتورهای جستجوگر

اینکه سایت ریسپانسیو تاثیری در رتبه بر روی موتور های جستجوگر دارد یا نه شاید نمیتواند سوال درستی باشد!

ولی میتوان گفت که ما بدون سایت واکنش گرا بسیاری از کاربرانی که با گوشی های موبایل خود وارد سایت میشوند را از دست میدهیم ،بدلیل اینکه این افراد با یک سایتی بی نظم روبرو می شوند و سایت های دیگر را ترجیح خواهند داد.

هدف موتور های جستجو کاربر پسند بودن سایت می باشد و طراحی سایت بصورت واکنش گرا یک قدم بزرگ برای کاربرپسند کردن سایت است که به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک الگوریتم های گوگل و یا سایر موتورهای جستجوگر ریسپانسیو بودن سایت را در معیارهای خود قرار بدهند.

در آخر برای اینکه بدانیم با داشتن یک سایت واکنش گرا چه مقدار بازدید را از دست نمیدهیم آماری از کاربرانی که با گوشی های هوشمند خود وارد سایت می شوند را منتشر می کنیم.

 

  • ۸۰% کسانی که گوشی های هوشمند دارند هنگام صبح قبل از اینکه دندان های خود را مسواک بزنند گوشی های خود را چک می کنند.
  • ۸۰% کسانی که گوشی های هوشمند دارند هر ۱۵ دقیقه گوشی خود را برای مطالب جدید چک می کنند.
  • ۸۰% کسانی که عضو شبکه اجتماعی مانند فیسبوک هستند ، گوشی های هوشمند – تبلت و آیفون دارند.

 

 

One Response

  1. مجید گفت:

    مطلب مفید و خوبی بود درباره ریسپانسیو کردن سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *