سئو ، بهینه سازی سایت ، آموزش رایگان سئو سایت

با ایده وب ، طراحی سایت زیبا را با قیمت مناسب تجربه کنید

سئو ، بهینه سازی سایت ، آموزش رایگان سئو سایت

مرداد ۲۰, ۱۳۹۵ مقالات سئو 3

شاید خیلی از کسانی که می خواهند به تازگی وارد کسب و کار اینترنتی شوند با این مفهوم آشنایی نداشته باشند!بصورت ساده سئو یعنی زمانی که یک کلمه ای را میخواهید در گوگل سرچ کنید ،به عنوان نمونه ( خرید شارژ ایرانسل ) شاید شما چند تا از سایت هایی که در ابتدا هستند را مشاهده و باز کنید و شاید حتی از همان سایتی که در صدر نتایج وجود دارد! سئو و یا بهینه سازی سایت یعنی همین !یعنی یک سری کارهایی انجام دهیم تا گوگل سایت مارا بالاتر از همه سایت ها نمایش دهد.وقتی سایت ما در صدر قرار گرفت و بالاتر از رقبا ،صد در صد بازدید نیز بالا رفته و درآمد ما از وبسایت هم افزایش می یابد.

شما با مشاهده این ویدیو که برای آموزش سئو ساخته شده است می توانید نکاتی را درباره سئو وبسایت خود یاد گرفته و رتبه سایت خود را افزایش دهید.

آموزش سئو سایت
00:00
--
/
--

سئو در انگلیسی به معنی Search Engine Optimization که بطور مختصر معادل SEO و معنی آن نیز بهینه موتور جستجو می باشد که آنرا میتوان بدین صورت تعریف کرد:

سئو را میتوان به مجموعه ای از روش های و استراتژی ها به هدف بهینه نموندن یک سایت دانست .این فرایند به منظور بالا بردن اهمیت یک سایت برای موتور جستجو (گوگل)دانست که بالا رفتن اهمیت نیز سبب افزایش رتبه سایت در موتور جستجو خواهد شد.

سئو را نمیتوان در بکلینک خلاصه کرد!سئو نیازمند علم و دانش در مورد موتور های جستجو و بهینه سازی سایت و همینطور صبر است.وظیفه مهندسین سئو ،جلو رفتن طبق تغییر الگوریتم های گوگل و بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

الگوریتم های رتبه بندی سایت موتور جستجوگر گوگل بیش از 200معیار را دارا می باشد.پس سئوکار ماهر کسی است که مهترین این معیارهارا بداند و بتواند از آنها بمنظور بهبود سئو سایت استفاده کند.

 ابتدای شروع سئو

در سال 1990 میلادی بود که اولین جستجوگر ها شروع به فعالیت نموند که از مهمترین آنها میتوان به yahoo اشاره کرد.در آن زمان که مردم با سئو آشنایی نداشتند موتور های جستجوگر را به عنوان یک لیست فهرست شده میشناختند .سئو در ابتدا بر اساس حروف الفبا بود و رتبه بندی بر این اساس انجام میشد.

با رشد سریع و مداوم اینترنت دیگر موتورهای جستجو نیز وارد عرصه میشدند که دارای الگوریتم های نسبتا پیچیده ای نسبت به رقبا بودند که از مهمترین این معیار ها میتوان به تراکم کلمه کلیدی و برچسب های آن صفحه اشاره نمود.این عمل موتور های جستجوگر باعث شد تا سایت ها فعالیت خود را برای تغییر صفحات خود و دیده شدن در صفحات ابتدایی شروع کنند.با افزایش موتور های جستجو و پیچیده تر شدن آنها نسبت به اوایل کارشان مهندسین سئو برای پیدا کردن روش هایی برای افزایش رتبه سایت به روش های مختلفی دست به کار شدند.

در آن زمان افزایش رتبه سایت و آمدن در ابتدای نتایج کار چندان دشواری نبود بطوری که بسیاری از افراد با تراکم کلمه کلیدی و پنهان کردن آن کلمات توانستد در نتایج بخوبی ظاهر شوند.الگوریتم های موتورهای جستجو روزبروز پیشرفت کرده بطوری که امروزه بسختی میتوان راهی برای دور زدن گوگل و یا دیگر موتور های جستجو پیدا کرد و بوسیله سئو کلاه سیاه ( که در ادامه اشاره می کنیم) در نتایج قرار گرفت.با این حال بسیاری از متخصصین سئو با استفاده از خطاهای باگ گوگل توانسته اند رتبه های خوبی را در اکثر نتایج بدست آوردند.

هدف از سئو چیست

اهداف کلی از سئو سایت می تواند شامل موارد زیر باشد :

 • باعث افزایش فروش خواهد شد
 • باعث ایجاد برند دلخواه می شود
 • بهترین ابزار برای بازاریابی و تبلیغات می باشد
 • باعث افزایش بازدید کننده و در نتیجه ترافیک سایت خواهد شد.

سئو سایت - بهینه سازی سایت- سئو

هدف از سئو ، بهینه کردن سایت بمنظور افزایش بالاترین رتبه در نتایج جستجو است.بعد از شروع کردن به بهینه سازی سایت طبق دانش های اندوخته شده و تجربیات که حرف اول را در سئو سایت میزند،باید صبر کرد.زمان بهترین سرمایه‌گذاری برای بهینه شدن سایت در نتایج می باشد.

نمیتوان زمان دقیقی برای بهبود سایت در نتایج با کلمات کلیدی مد نظر تعیین کرد اما بسته به رقابتی که در آن کلمه وجود دارد ممکن است تا چند ماه این پروسه طول کشیده تا به نتیجه دلخواه برسد.خیلی مهم است که سایت سئو شده بین 3 نتیجه اول قرار بگیرد به دلیل اینکه بیشترین سهم یعنی حدود 60 درصد کلیک ها در مابین رتبه های 1-3پخش شده و 40 درصد مابین رتبه های 4-10پخش می شود.

مطالعه ای نشان از این را دارد که کاربرانی که در موتور جستجوگر گوگل عنوانی را جستجو میکنند بیشتر بر روی نتایج طبیعی کلیک می کنند تا بر روی تبلیغات گوگل.پس بنابراین مهم ترین دلیل برای شرکت ها و فروشگاه ها که از گوگل ادورز یا همان تبلیغات گوگل استفاده نمی کنند و روی به سئو آورده اند میتواند اهمیت کلیک های جستجوکنندگان باشد.

سئو درون صفحه یا On Page SEO

از سئو درون صفحه میتوانیم به بهینه کردن کدهای سایت در هنگام طراحی سایت و یا بعد از آن و همچنین کنترل محتویات سایت اشاره نمود.بطور کامل هر چیزی که داخل سایت شما بارگذاری شده و وجود دارد مرتبط با سئو SEO On Page است.

این روش سئو یکی از مهمترین و بهترین های سئو سایت است زیرا شما دسترسی کامل به تمامی محتویات و کد های وبسایت خود را دارا هستید پس هرگونه اشتباه می تواند شمارا در نتایج پایین کشیده و حتی از نتایج حذف کند پس بهتر است روش های SEO On Page را با دقت مطالعه کرده و قبل از هرگونه دستکاری سایت خود از این روش ها استفاده کنید.

سئو بیرون صفحه یا Off Page SEO

سئو Off Page شامل تمامی روش هایی برای بهینه سازی سایت است که خارج از وبسایت شماست و با SEO On Page کاملا متضاد است.شما در این روش باید اقدامات خود را بیرون از سایت انجام داده تا بتوانید در نتایج رتبه های خوبی بگیرید.این روش بعد از  SEO On Page انجام می شود.

میتوان گفت بخش عظیمی از SEO Off Page شامل بدست آوردن لینک هایی هست ( مطلب لینک بیلدینگ ) که از سایت های دیگر به سایت شما هدایت می شود و هرچه اعتبار این لینک ها بالا باشد بطور طبیعی تاثیر آن بر روی سایت شما نیز افرایش می یابد و بالعکس.

توصیه ما این است که SEO Off Page را بدست یک سئوکار ماهر داده تا برای شما انجام دهد در غیر اینصورت نتایج غیر قابل جبرانی را به همراه خواهد داشت.

سئو کلاه سفید یا White Hat

سئو کلاه سفید بدین معنی است که تمام استراتژی ها و تکنیک های استفاده شده برای هرچه بهینه تر شدن سایت بصورت طبیعی و طبق الگوریتم های گوگل بوده که از قوانین گوگل تاحد امکان پیروی کند.از این روش به عنوان بهترین روش سئو و اخلاقی ترین روش یاد شده بطوری که با این روش میتوان در بلند مدت به نتیجه دلخواه خود رسید اما با روش های فریب گوگل ممکن است با یک بروزرسانی الگوریتم صدمات جبران ناپذیری به سایت ما وارد شود.

سئو کلاه سیاه یا Black Hat

سئو کلاه سیاه مجموعه ای از روش ها و دستورات به منظور دور زدن و فریب الگوریتم های گوگل به هر صورت بمنظور بدست آوردن رتبه در نتایج موتور جستجوگر می باشد.برخی از سئوکار ها از این روش برای بهینه سازی سایت خود استفاده نموده اند .

مهم است که بدانید این روش طبق گفته های موتور های جستجوگر غیر اخلاقی بود و به هیچ عنوان توصیه نمیشود .همچنین درصورت لو رفتن این روش امکان حذف کامل شما از نتایج گوگل و یا سایر موتور های جستجوگر وجود داشته و یا پنالتی خواهید شد.

 روش هایی برای بهینه سازی سایت

 این مطلب درحال بروز رسانی می باشد …

 

۳ Responses

 1. لباس مجلسی سایز بزرگ زنانه گفت:

  وای خیلی خوبه ساییتون

 2. تبلیغات گوگل گفت:

  ممنون از اطلاعاتی خوبی که در مورد این سرویس قرار دادید

 3. دانلود فول آلبوم گفت:

  خسته نباشید ممنون به خاطر این مطالب
  مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *